Įteikti „#PanevėžysJungiasi“ apdovanojimai: pagerbtos miesto bendradarbiavimo iniciatyvos
Šiandien teatre „Menas“ įvyko antrieji Panevėžio plėtros agentūros „Panevėžys NOW“ organizuoti svarbiausių miestui bendradarbiavimo iniciatyvų apdovanojimai „#PanevėžysJungiasi“. Ceremonijos metu paskelbti penkių nominacijų nugalėtojai.
„Šiandien šventėme draugystę, bendrumo jausmą, pagalbą ir paramą vienas kitam – vis labiau juntamus mūsų veržliai tobulėjančiame Panevėžyje. Akivaizdu, kad gražiausi ir didžiausi rezultatai pasiekiami apjungus jėgas, individualius gabumus ir dirbant bendro tikslo link. Nuoširdi padėka visiems šiemet dalyvavusiems „#PanevėžysJungiasi” projekte – jūs esate miesto energijos šaltinis ir ne tik kuriate jo labui, bet ir įkvepiate kitus“, – sako „Panevėžys NOW” direktorė Monika Miniotaitė, vadovavusi bendradarbiavimo iniciatyvų vertinimo ekspertų komisijai.
„#PanevėžysJungiasi“ apdovanojimams verslo įmonės, viešojo sektoriaus įstaigos, nevyriausybinės organizacijos bei pavieniai asmenys pasiūlė daugiau nei dvidešimt 2022 metais vykdytų bendradarbiavimo iniciatyvų, iš kurių keturių nominacijų nugalėtojus išrinko ekspertų komisija, o „Bendradarbiaujančio miesto balso“ apdovanojimas atiteko daugiausiai panevėžiečių balsų surinkusiai iniciatyvai.
Apdovanojimų renginio dalyviai turėjo galimybę išgirsti tris svečių, sukaupusių vertingą bendradarbiavimo patirtį nacionaliniu bei tarptautiniu lygmeniu, pranešimus. Susirinkusiuosius į „#PanevėžysJungiasi“ renginį sveikino ir sava patirtimi, įžvalgomis dalijosi programos „Uncommon.lt” bendraįkūrėja Ugnė Balčiūnaitė, Europoje bei Pietų Amerikoje inovacijų ir verslo ekosistemų vystymo srityse dirbusi, šiuo metu Panevėžio švietimo centrą atstovaujanti Ieva Žebrytė bei Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovas, UAB „Jupojos technika” vadovas Raimundas Vaišvila.
Laukiamiausia renginio dalis – skirtingas patirtis apjungusių bendradarbiavimo iniciatyvų, padėjusių miestui augti talentų ugdymo, verslo atsparumo, miesto žinomumo didinimo ir kitose srityse, įvertinimas.
Metų švietimo, mokslo bendradarbiavimo jungčių kūrėjai – „Uncommon.lt“, Panevėžio miesto savivaldybė, Panevėžio atviras jaunimo centras ir Panevėžio alumnai.
Apdovanojimas už indėlį į miesto švietimo bei mokslo paslaugų STEAM, inžinerinės krypties populiarinimą ir karjerai šioje srityje reikalingų kompetencijų stiprinimą įteiktas programos „Uncommon.lt“ bendraįkūrėjai Ugnei Balčiūnaitei. „#PanevėžysJungiasi“ yra puiki iniciatyva, išryškinanti bendradarbiavimo reikšmę, kurią buvome kiek primiršę. Pavieniai apdovanojimai, konkursai ir konkurencija gal ir tinka laisvosios ekonomikos principams, tačiau bendradarbiavimas ir pagalba vieni kitiems augina atsparias ir netikėtumams bei pokyčiams pasiruošusias bendruomenes“, – teigia U. Balčiūnaitė.
„Uncommon.lt“ – tai informacinių technologijų įgūdžių programa, kuria norima suteikti daugiau galimybių regiono jaunimui žengti pirmuosius žingsnius į šios srities darbo rinką. Pernai pavasarį pirmoji „Uncommon.lt“ jaunuolių komanda, bendradarbiaudama su Panevėžio miesto savivaldybe ir Panevėžio atviru jaunimo centru, pradėjo savo šešių mėnesių edukacijos kelionę, kurios metu mokėsi skaitmeninių produktų dizaino, programavimo, SEO ir praktinio žinių panaudojimo. Tobulinti savo žinias jaunuoliams padėjo ir Panevėžio miesto alumnai, dirbantys informacinių technologijų srityje tokiose įmonėse, kaip „Vinted“, „Nasdaq“, „Oracle“ bei kt. Programos įgyvendinimo metu dalyviai neatlygintinai sukūrė keturias internetines svetaines Panevėžio miesto bei rajono nevyriausybinėms organizacijoms.
Metų verslo bendradarbiavimo jungčių kūrėjai – Kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai ir miesto restoranai.
Apdovanojimas už indėlį į patrauklaus dirbti miesto įvaizdžio kūrimą, verslo konkurencingumo didinimą įteiktas Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmams drauge su iniciatyvos „Čičinsko troškinys“ partneriais. „Labiausiai tokias iniciatyvas kurti skatina natūralus rezultatyvumas visoms bendradarbiaujančioms pusėms. Miesto bendruomenė neabejotinai sulaukė vertingų patirčių, gimusių iš mūsų bendradarbiavimo – ne tik galimybės paragauti naujų patiekalų, bet ir dalyvauti unikaliuose kultūriniuose renginiuose”, – sako iniciatyvos autorius renginių organizavimo skyriaus vedėjas Gintaras Kerbedis.
519-ojo Panevėžio miesto gimtadienio šventės metu Kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai kvietė miesto viešojo maitinimo įstaigas į gastronominį konkursą „Čičinsko troškinys“. Projekte dalyvavo restoranas „Vasaris“, viešbučio „Romantic“ restoranas „Déjà vu“, kavinės „Kafenhauz“, „Rojaus paukštė“, „Karčema Ružava“, restoranas „Čičinskas“, greito maisto restoranas „Amazonė“. Konkurso metu miestiečiai buvo kviečiami skanauti įvairių patiekalų, asocijuojamų su Panevėžio kraštui svarbiu XVII a. istoriniu asmeniu Vladislovu Viktorinu Sicinskiu. Konkurso apdovanojimams prizus įsteigė UAB „Arginta Engineering“. Gastronominiame konkurse dalyvavusiose įstaigose padidėjo klientų srautai, o šiandien gastronominė-edukacinė programa „Upytės baladė“ jau beveik metus rengiama konkursą laimėjusiame restorane „Vasaris“. Pasitelkiant bajoro Sicinskio istoriją bei jo literatūrinį personažą „Čičinską” programa supažindina su Panevėžio krašto istorijos ir kulinarijos paveldu.
Metų bendradarbiavimo jungčių, didinančių miesto žinomumą, kūrėjai – „Iškrovos Fest” ir meno kūrėjai iš Lietuvos bei užsienio.
Apdovanojimą už studentams, talentams, šeimoms patrauklaus miesto įvaizdžio stiprinimą atsiėmė „Iškrovos Fest“ komunikacijos atstovas Tomas Čižmakovas. Pasak jo, bendradarbiauti ypač skatina maža, bet tarpusavyje pažįstama vietinė bendruomenė. „Bendradarbiaujančių pusių vizijos ir lūkesčiai aiškūs – paversti Panevėžį viena iš pasaulio kultūros ir meno sostinių. Čia ir dabar laikas jungtis drauge, nes taip mes esame stipresni – didesnius iššūkius kartu įveikti yra lengviau“, –- teigia T. Čižmakovas
„Iškrovos Fest“ – netradicinė platforma, bendradarbiavimui apjungianti alternatyvios muzikos ir meno kūrėjus iš Lietuvos bei užsienio. 2022 m. organizuotas festivalis buvo jau 7-tasis, truko net savaitę ir pasiūlė dalyviams unikalių meno sintezės patirčių. Kasmet dalyvių ir jame apsilankiusiųjų skaičiumi augantis vienintelis tokio pobūdžio ir masto renginys Panevėžyje suteikia galimybę miesto gyventojams susipažinti su profesionaliais kūrėjais ir atlikėjais iš visos Lietuvos, o svečiams pažinti Panevėžio meno bei kultūros atstovus. Atgijusioje pramoninėje buvusios gamyklos teritorijoje festivalio dalyviams užtikrinama unikali tarpdisciplininė patirtis, supažindinanti su miesto industrijos istorija, kultūra ir muzika.
Metų bendradarbiavimo ambasadoriai – Vaida Andrijauskaitė ir Tomas Prūsas
„#PanevėžysJungiasi“ ceremonijos metu apdovanoti Metų bendradarbiavimo ambasadoriai, savo veikla labiausiai prisidėję prie tarpsektorinio bendradarbiavimo ir jo teikiamos naudos sklaidos. Apdovanojimas įteiktas Vaidai Andrijauskaitei – Stasio Eidrigevičiaus menų centro direktorei, tarptautinę patirtį sukaupusiai įvairių kultūrinių projektų iniciatorei ir sumanytojai, pademonstravusiai unikalių būdų bendriems projektams apjungti Panevėžio meną ir pramonę. Apdovanojimas taip pat įteiktas Tomui Prūsui, HARJU ELEKTER, UAB vadovui, aktyviai reprezentuojančiam Panevėžį, dalyvaujančiam miesto švietimo sistemos gerinimo ir stiprinimo veiklose, bendroms pastangoms apjungiančiam plačią švietimo ir verslo bendruomenę.
„#PanevėžysJungiasi“ ekspertų komisijos sprendimu, už bendradarbiavimo vertybių sklaidą specialūs „Panevėžys NOW“ prizai skirtai Užimtumo tarnybos Panevėžio skyriaus ir socialinių partnerių bendradarbiavimo iniciatyvai bei VšĮ „Septynios akimirkos“ vadovei Ievai Grigaitei.
Užimtumo tarnybos Panevėžio klientų aptarnavimo departamento direktorės Audronės Biguzienės teigimu, nominacija „#PanevėžysJungiasi“ apdovanojimuose – įdėto darbo ir didelių pastangų įvertinimas. „Mus vienija bendras tikslas – sėkminga asmens integracija į darbo rinką. Tik susibūrę kartu, besikeisdami patirtimi ir idėjomis su Panevėžio miesto bei Panevėžio rajono savivaldybėmis, mieste veikiančiomis NVO bei kitomis institucijomis pasieksime, kad kliūtys, trukdančios asmenims grįžti į darbo rinką, butų operatyviai pašalintos. Susibūrusi, stipri ir orientuota į rezultatą bendruomenė – klestinčios valstybės pagrindas“, – sako A. Biguzienė.
„Bendradarbiaujančio miesto balsas“ – Panevėžio mokymo centro ir UAB „Daw Lietuva“ bendradarbiavimas
Šios nominacijos laimėtojus išrinko miestiečiai balsavę už, jų nuomone, reikšmingiausią įtaką miesto vystymuisi turėjusią bendradarbiavimo iniciatyvą. Apdovanojimas įteiktas daugiau nei 20 procentų visų balsų surinkusiai Panevėžio mokymo centro ir UAB „Daw Lietuva“ bendradarbiavimo iniciatyvai. Įmonės „Daw Lietuva“ Panevėžio regiono atstovai ir mokymo centras jau keletą metų drauge organizuoja įvairius mokymus Panevėžio regiono profesinių mokymo įstaigų statybos srities profesijos mokytojams, mokiniams ir verslo atstovams. UAB „DAW Lietuva“, atstovaujanti žinomą prekės ženklą „Caparol“, taip pat nuolat konsultuoja mokytojus, skiria įvairią paramą statybinėmis medžiagomis, kurios naudojamos praktinių mokymų metu.
„Bendradarbiauti skatina bendri tikslai ir drauge pasiekiami rezultatai. Glaudus įvairių sričių atstovų bendradarbiavimas įgalina dalintis savo žiniomis ir patirtimi, o dirbant kartu pasiekti rezultatai džiugina ne tik bendradarbiaujančias šalis, bet ir visą bendruomenę“, – sako Panevėžio mokymo centro direktorius Donatas Bakšys.
„Panevėžys NOW“ – tai miesto plėtros, veržlumo, inovatyvumo skatinimo agentūra, apimanti verslo sąlygų gerinimo, turizmo skatinimo bei miesto įvaizdžio tobulinimo sritis.
„#PanevėžysJungiasi“ apdovanojimai organizuojami įgyvendinant Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamą verslo plėtros sąlygų gerinimo projektą „Panevėžys – atviras verslui“.