Kazickų šeimos fondo planai Panevėžyje – kurti technologijų ugdymo programą jaunimui
Jau kitais metais Panevėžio regiono jaunimui planuojama pasiūlyti naujų galimybių įgyti technologinių žinių bei ugdyti profesinius bei asmeninius įgūdžius, reikalingus siekti karjeros sparčiai augančioje technologijų srityje. Programą „Uncommon.lt“ Panevėžyje inicijuoja Kazickų šeimos fondas, jau daugelį metų remiantis ugdymo technologijų srities iniciatyvas Lietuvoje ir kitur pasaulyje.
Birželio 14–15 d. Kazickų šeimos fondo atstovai – programos „Uncommon.lt“ iniciatorius, dr. Juozo P. Kazicko anūkas Peter Kazickas, fondo Vilniaus biuro generalinė direktorė Agnė Vertelkaitė ir programų koordinatorė Kamilė Naraitė – lankėsi Panevėžyje. Svečiai susitiko su Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku, aplankė Atvirą jaunimo centrą, robotikos centrą „RoboLabas“, būsimą regioninį atviros prieigos STEAM centrą, Panevėžio profesinio rengimo centrą, įmonę „Harju Elekter“, fotografijų parodą „Vandens veidas“ įmonės „Aukštaitijos vandenys“ požeminiame vandens rezervuare.
Vizito metu norėta padėti Kazickų šeimos fondo atstovams geriau pažinti miestą, jo specifiką ir galimybes, išgryninti nišą, kurią galėtų užpildyti inicijuojama programa.
„Tam, kad technologijų ugdymo programa kurtų pridėtinę vertę miestui ir jame gyvenančiame jaunimui, naudinga nuo pat pradžių susitikti su skirtingomis suinteresuotomis šalimis, kurios gali pasidalyti patirtimi, patarimais. Tikimės, kad intensyvaus vizito metu užsimezgusios pažintys prisidės prie programos sėkmės“, – sako Panevėžio plėtros agentūros verslo aplinkos projektų vadovė Monika Miniotaitė.
Miestui, siekiančiam tapti pažangių technologijų pramonės centru, tokios iniciatyvos kaip „Uncommon.lt“ yra labai svarbios.
„Panevėžyje jau kurį laiką savivaldybės ir kitų įstaigų, verslininkų, vietos bendruomenių iniciatyva vystomos įvairios švietimo programos, padedančios ugdyti ateities technologijų kūrėjus. Džiaugiamės, kad pagalbos sulaukiame ir šono – manome, kad fondo inicijuojama programa gali tapti svarbia miesto švietimo ekosistemos dalimi“, – teigia M. Miniotaitė.
Planuojama, kad nemokama vienerių metų trukmės technologijų ugdymo programa bus skirta regionuose gyvenančiam ir socialinę atskirtį patiriančiam jaunimui. Programos dalyviai mokysis dizaino, informacinių technologijų, programavimo ir skaitmeninės rinkodaros pagrindų, o vėliau gilins žinias pasirinktoje specializacijos srityje. Pirmoji pilotinė „Uncommon.lt" programa prasidės 2022 metų pradžioje Panevėžyje, o modeliui pasiteisinus jis bus pritaikomas ir kitur Lietuvoje.
Šiuo metu naujai kuriamai programai ieškomas (-a) direktorius (-ė). Daugiau informacijos: www.uncommon.lt.