Panevėžio mokiniai dalyvavo netradicinių pamokų projekte
Šiandien Panevėžio robotikos centre „RoboLabas“ vyko Panevėžio plėtros agentūros „Panevėžys NOW“ ir Švietimo centro organizuojamas renginys „Pamokos matuojasi Panevėžį: iššūkių serija“. Renginyje buvo pristatyti mokinių įgyvendinti projektai, taip pat pasidžiaugta bendradarbiavimu su verslo atstovais, dėl kurio mokiniai ir jų mokytojai turi unikalią galimybę aplankyti miesto įmones ir susipažinti su jų veikla iš arti.
„Džiaugiamės jūsų drąsos, kūrybingumo ir atkaklumo rezultatais. Projektas „Pamokos matuojasi Panevėžį: iššūkių serija“ jungia švietimą ir verslą, įkvėpdamas mus visus matyti Panevėžį kaip inovacijų ir kūrybingų sprendimų miestą. Priėmę realius iššūkius – nuo ekologijos iki dizaino – jūs įrodėte, kad mokinių idėjos yra svarbios ir gali keisti pasaulį. Šie jūsų darbai – pirmieji žingsniai į ateitį, kurioje patys būsite kūrėjai, lyderiai ir naujų idėjų autoriai. Tegul ši patirtis primena, kad nėra nieko neįmanoma, kai dirbate drauge ir tikite savo galimybėmis“, – sakė Panevėžio miesto savivaldybės mero patarėja Loreta Masiliūnienė.
Dar rudenį projekte dalyvauti pakviestos mokinių komandos iš įvairių miesto mokyklų varžėsi aukcione ir išsirinko verslo atstovų pasiūlytus iššūkius. Vėliau komandos vyko į įmones susipažinti su jų veikla, įveikti iššūkius ir įgyti praktinės patirties. Renginio tikslas – paskatinti mokinius domėtis, o vėliau ir rinktis Panevėžio verslui aktualias specialybes, atitinkamas studijų kryptis ar net atrasti savo karjeros kelią. Šiemet iššūkius mokiniams pasiūlė šešios Panevėžio įmonės, kurios mokiniams pateikė užduotis, susijusias su atliekų perdirbimu, tvarumu, ergonomika, dizainu ir gamybos procesų optimizavimu. Renginyje dalyvavusios mokinių komandos ne tik priėmė įmonių iššūkius, bet ir juos įgyvendino, o savo rezultatus pristatė baigiamajame renginyje.
Renginio tikslas – skatinti mokinius domėtis inžinerija, technologijomis, ekologija ir verslu, atrasti Panevėžiui aktualias specialybes. Šis projektas ne tik suteikia galimybę mokiniams ugdyti kūrybiškumą ir praktinius įgūdžius, bet ir motyvuoja juos prisidėti prie inovacijų kūrimo savo mieste.
Baigiamasis renginys pabrėžė, kad bendradarbiavimas tarp mokinių, mokytojų ir verslo atstovų kuria abipusę naudą – skatina kūrybingus sprendimus, o kartu atveria jauniesiems panevėžiečiams naujas galimybes tobulėti ir kurti.
Informacija: Panevėžio miesto savivaldybės komunikacijos skyrius