Plėtros agentūros direktorė V. Narkevičienė: „Panevėžys turi neišnaudotų galimybių, jas tereikia apčiuopti ir įgyvendinti“
Dalyvavimas konkurse Panevėžio plėtros agentūros direktorės pareigoms užimti Vilmą Narkevičienę paskatino iš naujo pažinti gimtąjį miestą. Išvykusi studijuoti į sostinę, ji nesitikėjo sugrįžti ir ateitį sieti gimtajame Panevėžyje, tačiau būtent čia po kurio laiko ir sugrįžo įsitvirtinti ir įgyvendinti savo profesinius tikslus.
„Noras būti arčiau šeimos ir gimtosios vietos paskatino sugrįžti, kurti ir gyventi Panevėžyje“, – sako naujoji Panevėžio plėtros agentūros direktorė.
Po dvylikos metų gyvenimo ir darbo patirties sostinėje, Vilma iš naujo pažino Panevėžio kraštą: įžvelgė naujas perspektyvas ne tik jaunoms šeimoms, bet ir inovatyvaus verslo plėtrai.
Pažinti pasaulį per kultūrą
Baigusi „Saulėtekio“ vidurinę mokyklą Panevėžyje, Vilma studijuoti anglų filologijos bakalauro studijų išvyko į Vilnių. Vedina smalsumo, ji mokėsi ne tik tuomečio Lietuvos edukologijos universiteto auditorijose, bet ir pasinaudojusi „Erasmus“ studijų mainų programa metus anglų kalbą studijavo Škotijoje.
„Man įdomu pažinti kitas kultūras, susipažinti su žmonėmis, tad baigusi studijas nesudvejojau ir užpildžiau paraišką dalyvauti „Comenius“ asistentūros programoje. Universitete mokiausi italų ir prancūzų kalbos, tad laimėta stažuotė į Pietų Italiją leido ne tik patobulinti įgytus užsienio kalbos įgūdžius, bet ir pažinti italų kultūrą iš arčiau. ,,Mokiniams pasakojau ir pristatinėjau lietuviškas tradicijas. Tai buvo metus trukę, universitete įgytas žinias įprasminę ir akiratį praplėtę kultūriniai mainai“, – pasakoja pašnekovė.
Pasibaigus projektui ir sugrįžus gyventi į Vilnių, netrukus Vilmai darbą pasiūlė „Barclays“ technologijų centras Lietuvoje. Įsidarbinusi klientų aptarnavimo specialiste, vėliau Vilma daugiau nei ketverius metus žinias gilino informacinių technologijų srityje.
„Technologijų centras „Barclays“ tuo metu buvo itin patrauklus darbdavys, dirbome su nutolusiomis komandomis Didžiojoje Britanijoje, Europoje, klientus konsultuodavome anglų ir italų kalbomis. Tai buvo itin įdomi ir maloni darbinė patirtis, tad ši laikotarpį prisimenu, kaip vieną svarbiausių ir daugiausiai įtakos turėjusių mano ateities profesiniams pasirinkimams“, – prisimena pašnekovė.
Dirbdama „Barclays“ Vilma kartu derino ir Tarptautinės komunikacijos magistro studijas Vilniaus universitete, kurias sėkmingai ir baigė. „Norėjosi apjungti įgytą tarptautinę patirtį ir užsienio kalbų žinias į visumą, tad tarptautinės komunikacijos magistro studijos suteikė galimybę taikyti žinias analizuojant komunikacinius procesus ir jas panaudoti generuojant idėjas ir konkurencinį pranašumą organizacijose“, – pasakoja Vilma.
Arneta MATUZEVIČIŪTĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.
Visą straipsnį skaitykite >>>