Panevėžio plėtros agentūra ir toliau skatina verslo, talentų ir inovacijų plėtrą mieste
Panevėžio plėtros agentūra „Panevėžys NOW“, skatindama miesto verslo aplinkos gerinimą, nuo kovo mėnesio įgyvendina verslo plėtros sąlygų gerinimo projektą „Panevėžys – atviras verslui“. Šiais metais didžiausias projekto dėmesys skiriamas bendradarbiavimui – kuriamos jungtys ir bendrystė paverčia miestą vis atviresniu ir patrauklesniu verslui, jo sąlygų gerinimui, karjerai, mokslui ir gyvenimui Panevėžyje. Šiuo metu yra įgyvendinamos net devynios skirtingos iniciatyvos ir po trijų mėnesių jau galima įvertinti vykdomo projekto procesą.
Bendradarbiauti skatina bendri tikslai ir drauge pasiekiami rezultatai
Siekiant ir toliau stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą bei jungtis tarp miesto verslo, švietimo ir viešojo sektoriaus atstovų, Panevėžio plėtros agentūra jau antrus metus organizavo Bendradarbiavimo iniciatyvų apdovanojimus #PanevėžysJungiasi.
Nominuoti skirtingas patirtis apjungusias bendradarbiavimo iniciatyvas buvo kviečiamos verslo įmonės, viešojo sektoriaus įstaigos, nevyriausybinės organizacijos ir pavieniai asmenys. Iš jų vertinimo komisija išrinko laimėtojus, kurie buvo apdovanoti šiose kategorijose: metų švietimo, mokslo bendradarbiavimo jungčių kūrėjai; metų verslo bendradarbiavimo jungčių kūrėjai; metų bendradarbiavimo jungčių, didinančių miesto žinomumą, kūrėjai; metų bendradarbiavimo ambasadoriai. Savo balsą atidavė ir miestiečiai, rinkdami nominacijos „Bendradarbiaujančio miesto balsas“ laimėtojus.
„Renginys sukūrė tikrą bendradarbiavimo erdvę ir sudarė galimybę susipažinti su geraisiais jo pavyzdžiais, aptarti galimą bendradarbiavimą ateityje ir užmegzti naujas jungtis. Todėl apdovanojimai ir yra pavadinti „#PanevėžysJungiasi” vardu – tai vieningumas bei gebėjimas sujungus abipuses jėgas pasiekti dar didesnių rezultatų. Juk kiekvienas Panevėžio gyventojas yra savo miesto kūrėjas ir jo bendrystė su aplinka, žmonėmis, įvykiais bei organizacijomis lemia, kaip Panevėžį mato kiti. Tai stiprina bendruomenę, kuria gyventojams ir investuotojams patrauklesnį miestą,“ – teigia „Panevėžys NOW“ direktorė Monika Miniotaitė
Pasidžiaugę vieni kitų pasiekimais, renginio dalyviai ir visi panevėžiečiai buvo pakviesti į „Panevėžys NOW“ atvirų durų dieną, kur neformaliai dalinosi bendradarbiavimo galimybėmis ir idėjomis.
Tęsiamas konkurencingos Panevėžio verslo aplinkos pristatymas
Jau trečius metus iš eilės Panevėžio plėtros agentūra atlieka Panevėžio verslo aplinkos vertinimą, remdamasi atvirais duomenų šaltiniais, apžvalgomis ir dalyvaudama tiksliniuose verslo plėtros susitikimuose.
Remiantis atliktomis apžvalgomis, Panevėžio verslo aplinkos privalumai buvo pristatomi tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. Pastaraisiais mėnesiais verslo aplinka buvo pristatyta Taivano, Sakartvelo ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadų delegacijoms bei projekto „PPI4Cities“ tarptautinio partnerių vizito į Panevėžį metu. Taip pat ir daugelyje renginių, tokių kaip „GovTech Leaders 2023“, „Gyvybingumo ryšys tarp verslo ir regiono“, Verslo žinių organizuotame Panevėžio verslo forume. Taip pat agentūra teikė konsultacijas ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“, todėl tokių renginių ir pasiūlymų teikimo metu kaskart užmezgami ir stiprinami ryšiai su verslo aplinkos ekspertais. Bendrystės galia lėmė ir reikšmingą įvertinimą Panevėžiui – pateikta paraiška Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinei atrankai sulaukė pripažinimo. „Panevėžys NOW“ ir Panevėžio švietimo centro projektas „Pamokos matuojasi Panevėžį“ tapo nacionalinės atrankos laimėtoju. Idėja, kuri suvienija švietimą ir verslą, varžysis finaliniame etape Ispanijoje, todėl Panevėžio vardas nuskambės tarptautiniu mastu.
Kaip ir praeitais metais, šiemet agentūra vėl ruošia Panevėžio verslo aplinką reprezentuojantį leidinį. Jame bus apžvelgiama miesto verslo aplinkos raida 2022 ir 2023 metais: socialiniai ir ekonominiai rodikliai, didžiausius augimo tempus demonstruojantys verslo sektoriai, švietimo ir mokslo įstaigų iniciatyvos bei kiti miesto vystymui svarbūs aspektai.
„Pradėjome parengiamuosius leidinio ruošimo darbus, jį paviešinti planuojame rudenį. Jį bus planuojama pristatyti renginių ir tikslinių susitikimų su verslo įmonėmis, paslaugas teikiančiomis bei švietimo ir mokslo įstaigomis metu. Tokiu būdu bus skatinama geriau pažinti miesto verslo aplinkos aktualijas, tapti jos ambasadoriais ir siūlyti gerinimo veiklas. Tik artimas bendradarbiavimas ir dėmesys į poreikius bei pasiūlymus padeda gerinti verslo aplinką, pritraukti investicijas ir kurti naujas darbo vietas,“ – sako „Panevėžys NOW“ vyriausioji verslo aplinkos projektų vadovė Jūratė Raukštienė.
Panevėžys atviras inovacijoms ir skaitmeninių technologijų plėtrai
Tam, kad būtų skatinamas inovatyvių ir pažangių sprendimų kūrimas bei diegimas versle, šiais metais Panevėžio plėtros agentūra organizavo du renginius verslo inovatyvumui didinti. Viename jų „Kaip stiprinsime inovacijų ekosistemą regione? Tendencijos, galimybės ir gerosios praktikos“ buvo pristatyta Panevėžio regiono Pramonės 4.0 ekosistemos 2019–2022 m. apžvalga, aptarti inovacijų finansavimo mechanizmai, galimybės jomis pasinaudoti ir sėkmingos technologijų diegimo bei e. komercijos projektų patirtys. Renginys buvo organizuojamas su partneriais: Lietuvos inovacijų centru ir Panevėžio mokslo ir technologijų parku.
Taip pat bendradarbiaujant su „AgriFood Lithuania“ ir VšĮ Panevėžio mechatronikos centru organizuotas renginys „Efektyviausias skaitmeninės transformacijos kelias kartu su EDIH.LT“, skirtas skatinti skaitmenizaciją žemės ūkio, maisto pramonės ir kituose susijusiuose sektoriuose. Renginio metu buvo pristatytos galimybės įmonėms gauti finansavimą savo veiklos plėtrai, skaitmenizacijai, tyrimams ir naujų rinkų paieškai.
„Džiugu, kad organizuojant renginius užmegztas bei sustiprintas bendradarbiavimas su nacionalinio lygmens organizacijomis, kurios teikia inovacijų sklaidos, gerosios patirties perdavimo ir ekspertines paslaugas. Jos yra ir tikrai bus reikalingos ateityje planuojant priemones, skirtas skatinti Panevėžio įmonių plėtrą ir konkurencingumo augimą,“ – teigia agentūros inovacijų projektų vadovas Tadas Čeponis.
Agentūra, atsižvelgdama į iškeltą uždavinį – sukurti patrauklią aplinką naujų skaitmeninių technologijų bandymui mieste, pateikė dvi paraiškas „GovTech“ projektų finansavimui pritraukti, kurios apima tiek turizmo, tiek verslo inovacijų temas. Viena iš paraiškų, susijusi su inovatyviais turizmo sprendimais šiuolaikiniams keliautojams surinko daugiausiai balų iš visų 128 pateiktų paraiškų ir laimėjo 53 tūkst. eurų finansavimą. Ja bus siekiama sukurti ir išbandyti skaitmeninę sistemą, sudarančią galimybes keliautojams lankytis turizmo objektuose bet kuriuo pasirinktu metu, net ir ne darbo valandomis, tokiu būdu didinant turizmo objektų ir paslaugų prieinamumą bei taupant turizmo objektus administruojančių įstaigų žmogiškuosius išteklius.
Taip pat buvo organizuoti susitikimai su viešojo sektoriaus atstovais ir skaitmeninių technologijų kūrėjais, o bendradarbiavimas su tarptautinio projekto „PPI4Cities“ partneriais iš Suomijos, Estijos, Latvijos, Vokietijos ir Danijos padėjo įvertinti veiksmus, kurie paskatintų kūrėjus testuoti inovatyvius skaitmeninius sprendimus mieste ir palengvintų inovatyvių viešųjų pirkimų inicijavimą.
Dėmesys talentų pritraukimui
Vienas iš Panevėžio plėtros agentūros tikslų – į miestą pritraukti vis daugiau specialistų atvykti čia gyventi, studijuoti ar dirbti. Siekiant įgyvendinti efektyvesnes, įrodymais pagrįstas specialistų pritraukimo iniciatyvas, pradėti parengiamieji reprezentatyvaus karjeros galimybių Panevėžyje vertinimo tyrimo darbai. Taip pat dalyvauta profesinio orientavimo darbo grupės veikloje, kur ieškota galimybių miesto institucijoms ir įmonėms bendradarbiauti organizuojant mugę, moksleiviams pristatančią studijų galimybes ir Panevėžio įmones, kuriose gali dirbti aktualias miestui programas baigę absolventai.
Panevėžio, kaip studentams, jauniems specialistams ir šeimoms pritaikyto miesto įvaizdis stiprinamas ne tik renginiais, bet ir vizualiniais sprendimais. Projekto planuose – nauja internetinė svetainė, pristatanti Panevėžį kaip puikią vietą studijuoti, gyventi ir dirbti. Šiuo metu pradėtas rengti profesionalus turinys: dar labiau išryškinant šeimoms pritaikyto miesto įvaizdį, atlikti vaizdo klipo filmavimo darbai ir fotosesija. Sukurta medžiaga pagal poreikį bus panaudota ne tik būsimoje svetainėje, bet ir kituose miesto informacijos sklaidos kanaluose.
„Panevėžys – patraukli ir kompaktiška vieta gyventi jaunoms šeimoms – čia ne tik puikiai išvystyta infrastruktūra, bet ir yra gausus mokyklų, darželių ir popamokinės veiklos pasirinkimas. Atsinaujinantis Panevėžio veidas žavi vis labiau gražėjančiomis poilsio, laisvalaikio ir žaliosiomis erdvėmis, naujai besikuriančiomis verslo įmonėmis, kavinėmis ir restoranais, – teigia „Panevėžys NOW“ talentų projektų vadovė Rūta Sakalauskienė. – Džiugu, kad Panevėžį atranda vis daugiau šeimų, planuojančių persikėlimą į kitą gyvenamąją vietą. Tikime, kad atvykusios susipažinti su miestu, ne viena rimtai pasvarstytų, jog Panevėžys gali būti jų ateities miestas.“
Tam, kad auditorija miestą atrastų ne tik internetinėje erdvėje, įkvepiančių istorijų ir aktualiausių faktų apie miestą leidinys „Mano dydžio miestas – Panevėžys“ tęsia savo kelią – paskelbta nauja akciją, kurios metu gyventojai kviečiami siųsti linkėjimus iš Panevėžio. Jų užrašytą atviruką ir leidinį su kvietimu „pasimatuoti“ Panevėžį nurodytu adresu agentūros komanda išsiųs nemokamai. Tikimasi, kad akcija padės pasiekti lietuvius, gyvenančius kituose Lietuvos miestuose ar užsienio šalyse, besidominčius persikėlimo galimybėmis, bei suteikti jiems pagrindinę informaciją apie miestą. Plačiau apie akciją skaitykite ČIA.
Šiais metais gyventojai bei miesto svečiai turės galimybę dar daugiau sužinoti ir apie Panevėžį garsinančią pramonę. Jos paslaptys ir inovacijos dar šiemet pasitiks naujienomis.
Projektas „Panevėžys – atviras verslui“ iš dalies finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės ir bus įgyvendinamas iki 2024 m. gruodžio 31 d.