Naujienos

Panevėžio regioninis STEAM atviros prieigos centras jungiasi prie Pasaulinės inžinerijos dienos

2023 03 27


Panevėžio regioninis STEAM atviros prieigos centras jungiasi prie Pasaulinės inžinerijos dienos renginių ciklo mieste ir kovo mėnesį taip pat švenčia inžineriją!

Veiklos mokinių tėvams „Kam tas STEAMas?!“

Praėjusią savaitę STEAM centro iniciatyva vyko mokinių tėvams skirtos veiklos „Kam tas STEAMas?!“.

Tris dienas iš eilės panevėžiečiai buvo kviečiami apsilankyti Panevėžio regioniniame STEAM centre, kur 7–12 kl. mokiniams siūloma gilinti gamtos, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos žinias, susipažinti su centro veikla, STEAM laboratorijomis, inovatyvia įranga, priemonėmis bei STEAM ugdymu, užduoti klausimus centre dirbantiems ir praktines veiklas mokiniams siūlantiems metodininkams.

Lankytojus pasitikusi STEAM centro darbuotoja Ieva Žebrytė ne tik aprodė mokymosi aplinką, bet ir pristatė keturių laboratorijų veiklas, edukacijas, vykdomus projektinius darbus. Toks, Panevėžio STEAM centro, vakarinių susitikimų su tėveliais formatas buvo puiki proga pažinti centro specialistus, kitokią mokinių ugdymo bei užsiėmimų veiklą, pamatyti kokios galimybės siūlomos jų vaikams, mokyklų mokiniams, pasiklausyti čia dirbančių mokytojų patarimų ir idėjų.

Centras kviečia nebijoti bendruomenę pažinti kitokį – STEAM ugdymą ir drąsiai išmėginti inovatyvias veiklas. Yra galimybė rinktis ir būrelius. Šiuo metu centre veikia jaunųjų STEAMerių klubo gamtamokslės ir robotikos krypčių būrelis, 5–12 kl. mokiniams skirta veikla „Išmanus namas“, labai populiarus chemijos ir biologijos būrelis „Eureka“ ir net trys inžinerinės krypties būreliai – „Per prizmę“, „Idėjų fabrikas“ veikia ir suaugusiems skirta vakarinė veikla „Pasidaryk pats“.  

Renginys skirtas skatinti visuomenės susidomėjimą STEAM mokslo sritimis, taip pat parodyti, kad šioje srityje mokiniams yra daugybė karjeros galimybių, įdomios ir įvairios veiklos. Kad STEAM centre mokiniams galima kurti originalius ir kūrybiškus projektinius, tiek brandos darbus taikant mokslinius ir technologinius praktikos principus, mokytis eksperimentuoti ir tyrinėti bei bendradarbiauti.

Be to, STEAM sritys (mokslas, technologijos, inžinerija, menai ir matematika) yra plačios ir įvairialypės. Tai reiškia, kad jose yra daugybė karjeros galimybių – nuo programavimo ir IT, robotikos, tinklų saugumo, dizaino iki inžinerijos įskaitant elektros, mechanikos, chemijos. Taip pat apima ne tik technines, bet ir kūrybines specialybes – kaip grafikos dizainerius, architektus, animacijos kūrėjus ir daugelį kt.

Šiuo metu Panevėžyje yra pakankamai darbo vietų pramonės ir gamybos sektoriuose, be to, mieste kaip ir visoje šalyje trūksta finansų, valdymo, inžinerijos, marketingo ir prekybos sričių kvalifikuotų specialistų.

Rnginys „Nuo idėjos iki startuolio“

2023 m. kovo 27 d. Panevėžio švietimo centro padalinyje Panevėžio regioniniame STEAM atviros prieigos centre vyko Inžinerijos dienos renginys „Nuo idėjos iki startuolio“. STEAM centras pakvietė 7–12 klasių mokinius jungtis prie Pasaulinės inžinerijos dienos ir kartu švęsti Inžinerijos dieną.

„Švęsti inžinerijos dieną, tai puiki proga skatinti žmones domėtis inžinerijos karjera ir padėti užtikrinti, kad ateityje būtų dar daugiau talentingų ir inovatyvių specialistų, kurie kurtų naujas technologijas ir spręstų svarbius iššūkius visuomenėje“, – teigia Panevėžio regioninio STEAM centro laikinai vedėjos pareigas einanti Vaida Repovienė.

Renginio metu buvo suplanuotos mokinių veiklos visose 4 STEAM centro laboratorijose, kur mokiniai naudodamiesi technologijomis liejo specialiai muilui gaminti skirtas formeles, gamino rankų darbo muiliukus, kūrė jiems sertifikatus ir dalyvavo atvirose prekės rinkodaros dirbtuvėse – dalyviai išbandė programos „Sales Pitch“ žingsnius. Per pietus vyko susitikimas su verslo atstovais susipažinti su inžinerijos profesija, technologijų svarba, naujausiomis tendencijomis, verslo kūrimo ar karjeros pasirinkimo galimybėmis.

Renginio diskusijoje su miesto mokiniais susitiko UAB „TPA-technologinių procesų automatika“ direktorius, Alvydas Andrijauskas, Laura Kaziukonienė, šaltyje džiovintus užkandžius ir prieskonius gaminančios įmonės „Supergarden“ įkūrėja ir Panevėžio plėtros agentūros „Panevėžys NOW“ direktorė Monika Miniotaitė.

„Inžinerijos technologijų svarba matoma ir verslo srityje. Inžinieriai gali kurti naujas technologijas ir sistemas, kurios leidžia įmonėms padidinti produkcijos efektyvumą, sumažinti gamybos sąnaudas ir pagerinti produkto kokybę. Inžinerijos technologijų taikymas leidžia įmonėms geriau konkuruoti rinkoje ir tobulinti savo verslo veiklą. Galiausiai, inžinerijos technologijų svarba matoma ir visuomenėje. Jos leidžia mums kurti naujas ir inovatyvias technologijas, kurios palengvina mūsų kasdieninį gyvenimą ir daro jį patogesnį. Tai apima daiktus, tokius kaip mobilieji telefonai, elektroninės knygos, internetas ir kitos technologijos, kurios dabar yra neišvengiamos mūsų kasdieniame gyvenime“, – sako Panevėžio regioninio STEAM centro laikinai vedėjos pareigas einanti Vaida Repovienė.

Diskusijoje su mokiniais pakviesti Panevėžio miesto verslo atstovai kalbėjo apie inžineriją, šios profesijos potencialą darbo rinkoje, kas Panevėžio miesto laukia ateityje, profesijų pasirinkimo galimybes ir pan. Remiantis ekspertų tyrimais, jau 2030 metais populiariausių profesijų TOP 5 bus orientuotos į technologijas ir inovacijas. Tai duomenų analitikai, robotikos inžinieriai, biotechnologijų specialistai, kibernetinio saugumo ekspertai, proceso automatizavimo specialistai ir t.t. Pramonės 0.4 ekosistemos kūrimas Panevėžyje: kodėl mūsų miestui to reikia? Šiuolaikiškos ir inovatyvios pramonės įmonės, kuriančios darbo vietas. Technologijų pagalba inovatyvų verslą sukūrusi UAB „Gelt Baltic“ „Supergarden“ įkūrėja Laura Kaziukonienė pasidalino savo verslo sėkmės istorija, papasakojo ko reikia norint sukurti verslą, kuris būtų išties unikalus ir sėkmingas.
Baigę darbus, komandos nariai pasidalino įgyta patirtimi, parengė verslo idėjos projektą ir praktinėse veiklose pasigaminto produktą. Panevėžio regioninio STEAM atviros prieigos centro vedėja Vaida Repovienė džiaugėsi, kad renginyje užsiregistravo 100 mokinių ir 10 mokytojų. STEAM centro laboratorijose dirbo Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos 12 kl. mokiniai, Panevėžio J. Miltinio gimnazijos 10-tokai ir „Šaltinio“ progimnazijos 8 kl. mokiniai. 

Informacija: Panevėžio regioninis STEAM atviros prieigos centras