Panevėžio plėtros agentūra ir Panevėžio švietimo centras trečius metus šiaušia plaukus tradicinėms pamokoms ir perkelia jas ten, kur galbūt niekada nebūtų vykusios.
Siekiant paskatinti jaunimą rinktis Panevėžio verslui aktualias specialybes, atitinkamas studijų kryptis ar net galimai atrasti savo karjeros kelią, iniciatyva „Pamokos matuojasi Panevėžį“ vykdo netradicinį – patirtinį mokymąsi miesto įstaigose ir įmonėse, kurio metu moksleiviams ir jų mokytojams suteikiama unikali galimybė ne tik jose apsilankyti, bet ir pabandyti išspręsti iššūkius, su kuriais jos susiduria.
Taip bendram tikslui suvienijo švietimas ir verslas – pirmaisiais projekto metais mokytojai, bendradarbiaudami su mieste veikiančiomis įmonėmis, kūrė patirtinio mokymosi scenarijus, o moksleiviai apsilankė miesto įmonėse ir mokėsi, remiantis pasiūlytu turiniu.
2022 metais buvo pristatytas naujas projekto formatas – „Pamokos matuojasi Panevėžį: iššūkių serija“. Tai iniciatyvos tęsinys, kurio metu moksleivių komandos sprendžia realius įmonių iššūkius, dėl kurių varžėsi ir įsigijo „aukcione“, o apsilankę įmonėje reikiamai informacijai surinkti, pristato siūlomus sprendimus baigiamojo renginio metu.
Ja siekiama ne tik sudaryti sąlygas jaunimui sėkmingai įsilieti į darbo rinką, o verslui vykdyti tvarią plėtrą, bet jau mokyklose sudominti būsimą talentą, skatinti patirtinį mokymąsi, profesinį mokyklų orientavimąsi bei motyvaciją ir supažindinti juos su įvairių įmonių veikla, sprendžiamais iššūkiais ir kuriamomis inovacijomis.
Šiemet iššūkius mokiniams pasiūlė šešios Panevėžio įmonės: stiklo gaminius apdirbanti ir gaminanti AB „Panevėžio stiklas“, konvekcinius elektrinius šildytuvus, rankšluosčių ir batų džiovintuvus kurianti UAB „Adax“, transporto priemonių laidų gamybos srityje besispecializuojanti UAB „PKC Group Lithuania“, nestandartinių įrengimų projektavimo ir gamybos paslaugas teikianti UAB „Arginta Engineering“, dažus, gruntą, glaistą ir tinko gaminti UAB „IGIS“ ir metalą apdirbanti bei jį metaliniais dangteliais paverčianti UAB „Tin Cap“.
- AB „Panevėžio stiklas“ pasiūlė iššūkį, kaip efektyviai atskirti stiklą nuo keramikos atliekų rūšiavimo metu. Šią užduotį įsigijo Panevėžio Rožyno progimnazijos komanda, kuri ieškos sprendimų tvaresniam atliekų tvarkymui.
- UAB „Adax“ pasiūlė sukurti naują šildytuvo-radiatoriaus dizainą, kurią imasi kurti Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos mokiniai.
- UAB „PKC Group Lithuania“ komandoms pateikė užduotį sukurti maksimaliai ergonomišką gamybos operatoriaus-surinkėjo darbo vietą. Panevėžio pradinės mokyklos komanda ieškos būdų, kaip palengvinti šiuolaikinės gamybos operatoriaus darbą.
- UAB „Arginta Engineering“ pasiūlė iššūkį, kaip perdirbti šlifavimo diskelius ir paieškoti jų panaudojimo galimybių. Sprendimų ieškos Panevėžio Vytauto Mikalausko menų mokykla ir PRC „RoboLabas“.
- UAB „IGIS“ pateikė iššūkį, kaip efektyviai panaudoti dažų likučius realiose erdvėse. Šią užduotį spręs Panevėžio „Vilties“ progimnazijos komanda.
- UAB „Tin Cap“ užduotis – sukurti kelių dangtelių dizainus, kurie pritrauktų vartotojų dėmesį parduotuvėse, atiteko Panevėžio 5-osios gimnazijos mokiniams.
2023 metais iššūkius mokiniams pasiūlė septynios Panevėžio įmonės: elektrotechnines sistemas laivams ir pramonei gaminanti HARJU ELEKTER, UAB, stiklo dirbinius kurianti meninio stiklo studija UAB „Glasremis“, pramoninius robotus diegianti UAB „Profibus“, atliekų tvarkymo sistemą administruojanti ir kurianti UAB „Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras“, metalo apdirbimo veiklą vykdanti UAB „Metalistas LT“, žemės ūkio technikos srityje besispecializuojanti UAB „Specagra“ ir boulingo, biliardo ir kitas pramogas teikiantis „Rožyno“ boulingo ir biliardo centras.
Aukcione iššūkius įsigijo septynios Panevėžio miesto moksleivių komandos:
- HARJU ELEKTER, UAB iššūkį įsigijo Beržų progimnazijos moksleiviai,
- UAB „Glasremis“ iššūkį – 5-osios gimnazijos moksleiviai,
- UAB „Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras“ iššūkį – Raimundo Sargūno sporto gimnazijos moksleiviai,
- UAB „Profibus“ iššūkį – Robotikos centro „RoboLabas“ mokinių komanda,
- UAB METALISTAS LT iššūkį – Juozo Miltinio gimnazijos moksleiviai,
- UAB „Specagra“ iššūkį – Pradinės mokyklos moksleiviai,
- „Rožyno“ boulingo ir biliardo centro iššūkį – „Vilties“ progimnazijos moksleiviai.
Iniciatyva „Pamokos matuojasi Panevėžį: iššūkių serija“ jau yra sulaukusi ne vieno tarptautinio įvertinimo, kaip Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinės atrankos laimėjimas kategorijoje „Investicijos į verslumo įgūdžius“ ir varžymasis finale bei nominacija „Emerging Europe“ apdovanojimuose.
Susipažinti su iniciatyvoje 2022 metais dalyvavusiomis įmonėmis ir jų iššūkiais galite čia.
Susipažinti su iniciatyvoje 2023 metais dalyvavusiomis įmonėmis ir jų iššūkiais galite čia.
Susipažinti su iniciatyvoje 2024 metais dalyvavusiomis įmonėmis ir jų iššūkiais galite čia.
Susipažinti su iniciatyvos „Pamokos matuojasi Panevėžį“ per dvejus metus pasiektais rezultatais galite čia.